Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Përfundon takimi i Bashës me diplomatët, çfarë u diskutua

Nga Klodiana 0

Ka përfunduar takimi i kreut të PD, Lulzim Bashës me diplomatët e huaj në Tiranë. Në këtë takim kanë marrë pjesë edhe përfaqësues të lartë të Partisë Demokartike.

Mësohet se kanë qenë disa çështje fokusi i këtij takimi, ku kryesisht janë ndalur tek Reforma Zgjedhore, për të cilët palët janë ulur në një tryezë dakordësimi. Gjithashtu në fokus kanë qenë edhe kryebashkiakët socialistë, të cilët janë denoncuar vazhdimisht nga demokratët.

Ndërkaq, disa përfaqësues të opozitës kanë ngritur edhe shqetësimin për paketën “anti-shpifje’, që sipas saj cënom lirinë  e mediave, duke i vendosur në një presion. Nuk ka pasur  prononcime në fund të takimit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej