Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Përfundon në kohë rekord projekti i kompleksit të pallateve në Thumanë, Behgjet Pacolli na tregon pamjet (foto)

Nga Ejona 0

Zëvendës kryeministri i Kosovës, biznesmeni Behgjet Pacolli ka publikuar sot fotografitë e projektit të një kompleksi me tre pallate që do të ndërtohet në Thumanë.

Pacolli shkruan se kompleksi do të financohet tërësisht nga familja Pacolli dhe do të strehojë familjet e prekura nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit.

“Të dashur miqtë e mi,

Me një shpejtësi rekorde përfundoi projekti i ndërtesave me apartamente moderne, që do të ndërtohen në Thumanën e goditur nga tërmeti rreth 3 javë më parë. Tani është çdo gjë gati për të filluar ndërtimi, i cili do të financohet komplet nga familja Pacolli, nëpërmjet fondacionit “Behgjet Pacolli”.

Falënderoj të gjithë grupin që punuan në punët pregaditore dhe projektuese”, shkruan Pacolli.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej