Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Përfituan 3,7 mln euro, jepet masa për punonjësit e “Besës”

Nga Klodiana 0

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë për shtatë punonjësit e fondacionit  financiar  “Besa”, të cilat u arrestuan një ditë më parë për akuzën e mashtrimit dhe përfitimit të shumës 3,7 milionë euro, me anë të skemës së kredive fiktive.

Gjykata ka caktuar masën arrest me burg për punonjëset; Albana Imami, Blertina Kanani, Mihal Hanxhari, Orkida Driza, kurse për Matilda Domi dhe Esmeralda Vaso  është caktuar masa e sigurtisë “arrest shtëpie”.

Mësohet se Albana Imami ka pranuar para gjykatës  se ka dhënë kredi fiktive, por theksoi se nuk ka qenë e vetëdijshme për atë që po bënte.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej