Për një vakt fantastik gatuani këtë recetë levreku me perime

Duhet të lëçisni

159 viktima nga aksidentet në 2020, Urgjenca: Stop luftës së heshtur, 13 këshilla për shoferët

Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore deklaron se gjatë vitit që u mbyll edhe pse kishte një kufizim të lëvizjes për shkak të pandemisë, u...

U kishte premtuar kalimin në BE, kapet korçari duke transportonte sirianët me kamionçinë

Një 35-vjeçar është arrestuar në Devoll, pasi u kap duke transportuar 13 emigrantë të paligjshëm nga Siria. I arrestuari është M. L. 35 vjeç,...

Po rriheshin me njëri-tjetrin, policia arreston babë e bir në Vlorë

Policia ka vënë në pranga dy persona, babë e bir, pasi u konfliktuan me njëri tjetrin. Sipas informacionit nga policia, ngjarja ka ndodhur në Selenicë...

Pastërtia e figurës dhe profesionalizmi, KPK rihap hetimin për gjyqtaren Marinela Osmani

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njoftoi të premten se ka vendosur të hapë hetimin për pastërtinë e figurës dhe profesionalizmin për gjyqtaren e Gjykatës...

Ingredientët:

  • Perime sipas dëshirës
  • Thjerrëza
  • Vaj ulliri
  • Supë pule
  • Salcë domatesh
  • Oriz
  • Fileto levreku
  • Kripë
  • Piper

Udhëzimet:

1.  Në një tigan me nxehtësi mesatare shtoni vajin e ullirit dhe perimet.
2. Trazojini mirë dhe më pas shtoni thjerrëzat.
3. Ndërkohë në një tenxhere me ujë të valuar shtoni supën e pulës.
4. Lëngun ia shtoni më pas thjerrëzave.
5. Rregullojini me kripë e piper.
6. I lini të ziejnë dhe ndërkohë i shtoni salcën me pomoderini.
7. Në një tenxhere tjetër me ujë të valuar, shtoni vaj ulliri dhe oriz.
8. E lini derisa të ziejë dhe i kaloni thjerrëzat në një blender.
9. E merrni fileton e levrekut dhe e gatuani në avull për rreth 10 minuta.
10. Në një pjatë shtoni një garuzhde nga thjerrëzat e kaluara më parë në blender.
11. Sipër vendosni dy lugë gjelle oriz dhe fileton levrekut që gatuam në avull.
12. Sipër i shtoni vaj ulliri.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

159 viktima nga aksidentet në 2020, Urgjenca: Stop luftës së heshtur, 13 këshilla për shoferët

Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore deklaron se gjatë vitit që u mbyll edhe pse kishte një kufizim të lëvizjes për shkak të pandemisë, u...

U kishte premtuar kalimin në BE, kapet korçari duke transportonte sirianët me kamionçinë

Një 35-vjeçar është arrestuar në Devoll, pasi u kap duke transportuar 13 emigrantë të paligjshëm nga Siria. I arrestuari është M. L. 35 vjeç,...

Po rriheshin me njëri-tjetrin, policia arreston babë e bir në Vlorë

Policia ka vënë në pranga dy persona, babë e bir, pasi u konfliktuan me njëri tjetrin. Sipas informacionit nga policia, ngjarja ka ndodhur në Selenicë...

Pastërtia e figurës dhe profesionalizmi, KPK rihap hetimin për gjyqtaren Marinela Osmani

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njoftoi të premten se ka vendosur të hapë hetimin për pastërtinë e figurës dhe profesionalizmin për gjyqtaren e Gjykatës...

30 vjetori i themelimit të Shoqatës “Çamëria”, Selami Kolonja: Edhe unë jam Çam!

Këngëtari i njohur nga Struga, Selami Kolonja ka dërguar një mesazh urimi në kuadër të 30 vjetorit të themelimit të Shoqatës Patriotike "Çamëria". Kolonja shprehet...