Pasi i mungoi prej vitesh publikut, Orinda Huta rikthehet me një duet me kantautorin e njohur

Duhet të lëçisni

Masakroi me shkop babain në Roskovec, Gjykata e Fierit jep masën e sigurisë për 25-vjeçarin

Gjykata e rrethit gjyqesor ne Fier ka dhene sot vleresimin e ” mases se arrestit me burg ” per 25 vjecarin Erdis Rapi, i...

Sherr mes të rinjve, i mituri shqiptar qëllon me armë zjarri bashkëmoshatarin

Një tentativë vrasje ka ndodhur ditën e shtunë në Podujevë të Kosovës, kur një i mitur ka plagosur një bashkëmoshatar. Policia bën të ditur se...

Fiksimi çon pas hekurave 29-vjeçarin nga Elbasani

Një 29-vjeçar nga Elbasani është vënë në pranga pasi përndiqte një shtetase. Sipas policisë, shtetasi me inicialet S.B kërcënonte dhe përndiqte vazhdimisht nëpërmjet telefonit...

Arvanitët janë vendas dhe themeluan Greqinë e Re

Nga Ejup Shabani Në kuadër të festës së 7 Marsit, ditës së hapjes së shkollës së parë shqipe, në Qendrën e Kulturës në Kërçovë “Koço...

Pasi i mungoi prej vitesh publikut në muzikë, Orinda Huta ka një surprizë për të gjithë fansat e saj!

Këngëtarja do të sjellë një këngë të re, e cila pritet të jetë një bashkëpunim me Pirro Çakon.

E ftuar në “Edicionin veror” në “ABC News”, Orinda ka folur për këngën e re me Pirron, e cila jashtë çdo parashikimi tonin, nuk do të jetë një baladë!

“Në fakt, para se të filloja pushimet, e kisha lënë një takim për këngën, por ditën që do takohesha me Pirron, shkova mora motrën në aeroport. Megjithatë, menjëherë pasi të kthehem nga pushimet, do e bëjmë projektin tonë që kemi planifikuar. Shumë shpejt do bëjmë diçka të bukur padiskutim, siç vetëm Pirro Çako di të bëjë.

Më ka marrë malli! E rëndësishme është që kur ti realizon një këngë dhe sidomos me Pirron, ai kërkon të të përshtatet ty me krijimet e veta dhe do të të shikojë se çfarë ti ke qejf. Sigurisht që ai ka planet e tij për të realizuar me këngët që krijon, por megjithatë ai asnjëherë nuk i shmanget faktit që duhet t’i përshtatet këngëtarit. Ai do që të dëgjojë realisht zërin tim, që të kuptojë se cila prej këngëve dhe cili zhaner do t’më shkonte mua më së miri.

Unë kam besim të plotë, absolut, që do të bëjë më të mirën, do të bëjë krijim shumë të bukur. Nuk është menduar baladë. Ndryshe ndoshta nga çdo gjë tjetër që keni parë, nuk është menduar baladë. Kështu që do presim.”-ka përfunduar këngëtarja.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Masakroi me shkop babain në Roskovec, Gjykata e Fierit jep masën e sigurisë për 25-vjeçarin

Gjykata e rrethit gjyqesor ne Fier ka dhene sot vleresimin e ” mases se arrestit me burg ” per 25 vjecarin Erdis Rapi, i...

Sherr mes të rinjve, i mituri shqiptar qëllon me armë zjarri bashkëmoshatarin

Një tentativë vrasje ka ndodhur ditën e shtunë në Podujevë të Kosovës, kur një i mitur ka plagosur një bashkëmoshatar. Policia bën të ditur se...

Fiksimi çon pas hekurave 29-vjeçarin nga Elbasani

Një 29-vjeçar nga Elbasani është vënë në pranga pasi përndiqte një shtetase. Sipas policisë, shtetasi me inicialet S.B kërcënonte dhe përndiqte vazhdimisht nëpërmjet telefonit...

Arvanitët janë vendas dhe themeluan Greqinë e Re

Nga Ejup Shabani Në kuadër të festës së 7 Marsit, ditës së hapjes së shkollës së parë shqipe, në Qendrën e Kulturës në Kërçovë “Koço...

Bëri veprime të turpshme para një të mituri, arrestohet 45-vjeçari në Tiranë

Një 45 vjeçar i shpallur në kërkim kombëtar është arrestuar nga policia e Tiranës. Në pranga ka rënë shtetasi E. K., 45 vjeç, i shpallur...