Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pas Valdrinit, Basha nxjerr listën e kryebashkiakëve të Ramës me rekorde kriminale (film)

Nga Ejona 0

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka dalë sot në një konferencë për mediat nga selia blu, ku ka folur për rastin e Valdrin Pjetrit.

“Pasi Rama e shiti Valdrinin, tani ka lëshuar gazetarët e analistët e tij ta sulmojnë, pikërisht ata njerëz që e mbrojtjen dhe trumbetuan prej muajsh.”- tha kreu demokrat në lidhje me deklaratat e Ramës pas akuzave të publikuara nga Partia Demokratike.

Gjatë fjalës së tij, lideri demokrat u shpreh se rasti Pjetri nuk është i vetëm, por ka edhe të tjerë kandidatë të Edi Ramës që janë me të kaluar kriminale.

“Zgjidhja që Edi Rama kishte për Shkodrës ishte që të bënte kryebashkiak një trafikant droge, një 6% të pakicës.

Sot, ka një përpjekje të shfrenuar për ta shitur Valdrin Pjetrit, i pari ai dhe tani mercenarët e tij në media.

Janë po ata që i hynë me dhunë Shkodrës për t’ia imponuar dhe sot zbuluan se Valdrini nuk qenka i denjë. E gjithë propaganda e Ramës po e trajton këtë si mungesë inteligjence të një njeriu. Por, i padenjë për Shkodrës është Edi Rama që po përpiqet t’ia hedhë edhe gjithë Shqipërisë.

Me Valdrinin ata inauguruan hotelin e drogës.

Për Valdrinin Edi Rama hyri në Shkodër dhe provokoi një konflikt të armatosur si në 2 prill. Atij i duhej atje Valdrini.

Kjo i dështoi dhe tani po përpiqet me shpejtësi të lajë duart.

Në të vërtetë Valdrin Pjetri dhe rasti i tij do të ishte i parëndësishëm nëse e vërteta do të ishte siç thotë Rama.

Rasti i Valdrinit nuk është i shkëputur. Sot një pjesë e mirë e kryebashkiakëve janë me lidhje kriminale.

Pjerin Ndreu në Lezhë i nxjerrë nga lista e zezë e Ambasadës amerikane për trafiqe, u rikthye deputet me Edi Ramën. U kap me dosjen 184. E keni dëgjuar si u bën presion mësuesve në Dibër dhe u kandidua në Lezhë.

Po ashtu Valbona Sako është përfaqësuese e bandës Dako-Avdylaj.

Artur Bushi është i dënuar njësoj si Pjetri.

Agim Kajmaku në Vorë, person me dy identitete;

Dionis Imeraj në Dibër, me të shkuar kriminale.

Rakip Suli që duhet të ishte ndjekur penalisht për konflikt interesi kur përfitonte miliona para publike me kontrata.

Me këta Rama po mundohet të na imponojë sot përfaqësuesit e pakicës.

Mercenarët që po mundohen t’i bëjnë dalje Valdrin Pjetrit, nuk kanë thënë ende asnjë fjalë për Dakon. Nuk shkruajnë asnjë rresht.

Për Gjiknurin e kapur në tentativë për të pastruar para në SHBA”, tha gjatë fjalës së tij Basha.

LIVE – Deklaratë për mediat

Publiée par Lulzim Basha sur Mercredi 14 août 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej