Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pas gafave në Kuvend/ Deputetja e re nuk di as të shkruajë

Nga Media 0

Deputetja demokrate, Majlinda Halilaj, ka reaguar një ditë pas fjalës së saj në Kuvend, e cila bëri bujë në media e rrjetet sociale, për shkak të gabimeve të shumta në shqiptimin e fjalëve.

Halilaj shkruan në Facebook se njerëzit nuk duhet të gjykohen nga gabimet, por nga mendimet që kanë, ndërsa sqaron se nuk ka mundur të lexojë mirë për arsye shëndetësore, pasi ka pasur probleme me syrin.

“Gabimet janë për njerzit çdo kush gabon nuk është perfekt …por çdo gabim ka një arsyje…nuk gjykohet njëri nga gabimet por nga mendimet që ka…sot për arsyje shëndetsore të problemit me syri nuk isha e qart për qytetarët”, shkruan deputetja Halilaj.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej