Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Partia e Vuçiç publikon spotin elektoral pa Kosovën në hartë, analisti: Çfarë porosie fshihet prapa tij

Nga Klodiana 0

Partia e Presidentit serb Aleksandar Vuçiç, ka prezantuar spotin e ri zgjedhor në të cilin në hartën e Serbisë nuk figuron Kosova, veprim ky që ka nxitur reagime të ashpra nga partitë e tjera opozitare në vend.

Këtë e ka komentuar edhe analisti politik Boban Stojanoviç, i cili thotë se është një gabim shumë i madh dhe shton se askush nuk e di se çfarë porosie fshihet pas tij, duke vijuar me aludimin se ndoshta është një përgatitje për votuesit për hapat që ka menduar në të ardhmen rreth Kosovës.

“Prezantim tejet interesant grafik, për të cilin do të doja të shihja se çfarë mendojnë votuesit e tyre. Më saktësisht cili është komenti i tyre rreth asaj se çfarë mendojnë, që SNS (Partia Përparimtare e Serbisë), nuk brengoset fare për fëmijët në Kosovë. Mendoj se është një gabim shumë i madh ky spot, por kush e di se çfarë porosie fshihet prapa tij. Ndoshta është një tentim përgatitje për votuesit e SNS për hapat e ardhshëm të Vuçiçit rreth Kosovës, dhe në këtë mënyrë po i testojnë votuesit e tyre”, ka thënë analisti.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej