Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Panariti: Zgjedhjet e përgjithshme dhe vendore janë e vetmja zgjidhje për situatën absurde

Nga Klodiana 0

Ish-deputeti i LSI, Edmond Panariti ka nënvizuar sërish se zgjedhjet e përgjithshme dhe vendore janë e vetmja zgjidhje për situatën absurde të krijuar në Shqipëri.

Në një mesazh në Fb, Panariti shprehet se zgjedhje të përgjithshme dhe vendore! Sepse “Republika e Absurdit” , nuk ka bazë e themel as kushtetues as ligjor dhe as moral…!

Postimi i plotë

“Kjo “karikaturë” e përfaqësimit të pushteteve duhet të ndryshojë sa më shpejt me zgjedhje si e vetmja zgjidhje! Zgjedhje të përgjithshme dhe vendore! Sepse “Republika e Absurdit” , nuk ka bazë e themel as kushtetues as ligjor dhe as moral…! Nuk është nevoja të jesh ekspert konstitucionalist, për ta interpretuar dhe kuptuar këtë! Shfleto Kushtetutën dhe nënvizo sidomos nenet një dhe tre të saj dhe kupton se ku jemi katandisur!”

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej