Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Panama Papers”, Cameron publikon pagesat e taksave

Nga Ledion Peshtani 0

Kryeministri britanik, 76 mijë stërlina tatim mbi të ardhurat

 

Kryeministri i Britanisë, David Cameron, ka paguar pothuajse 76,000 sterlina tatim në të ardhurat prej më shumë se 200,000 sterlinash më 2014-2015. Cameron i ka publikuar informacionet për pagesat e tatimeve, pasi pwrfshirjes sw familjes sw tij nw skandalin financiar “Panama Papers. Nw letrat e dala nga një firmë ligjore në Panama, janë zbuluar se dhjetëra figura globale kanë të fshehura shuma të mëdha parash jashtë vendeve të tyre. Aty përmendet edhe babai i kryeministrit britanik.

Cameron ka pranuar se ai ka pasur aksione në pasurinë e babait të tij jashtë vendit, porse më vonë i ka shitur ato. Ai i ka publikuar në detaje informacionet për kthimin tatimor, duke thënë se do që të jetë “krejtësisht i hapur dhe transparent” për çështjet e tij financiare. Në Londër ka pasur protesta për dorëheqjen e Cameronit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej