Opozita nuk e do Fleckenstein si negociator

Duhet të lëçisni

COVID-19 i merr jetën skenaristit dhe regjisorit të mirënjohur Kujtim Gjonaj

Regjisori dhe skenaristi i mirënjohur Kujtim Gjonaj është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 74 vjeçare. Karriera e tij e pasur si regjisor...

Tragjedi në Mesdhe/ 20 migrantë të zhdukur, 100 të shpëtuar

Gati 100 migrantë në rrugën e tyre për në Evropë u shpëtuan sot në brigjet e Libisë, ndërsa njëzet u zhdukën në Mesdhe. Migrantët, kryesisht...

Prioriteti i çështjes Çame/ Idrizi në takim virtual me kryetarin e VATRËS

Kryetari i Federatës Pan Shqiptare të Amerikës VATRA, z. Ahmet Xhafo zhvilloi një takim virtual me kryetarin e Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet...

“Nuk kemi siguri rrugore”, eksperti Hoxha: Stafi duhet të kualifikohet! Nga roje, përfundojnë shefa

Eksperti i Sigurisë Rrugore, Gëzim Hoxha gjatë një interviste të dhënë u shpreh se në vendin tonë nuk ka autoritete të posaçme për sigurinë...
Luçiano Boçi:Fakti që Flekenstein është shprehur negativisht ndaj kërkesave të opozitës kjo do të thotë që kjo ndryshojë linja e bisedimeve
“PD nuk tërhiqet nga kërkesa për qeveri teknike dhe rrjedhimisht negociatat do dështojnë”. Kjo ka qenë deklarate e deputeti të PD-së Luçiano Boçi në lidhje me me zgjidhjen e krizës politike në vend dhe ardhjen e delegacionit europian. I ftuar në emisonin “Debati” në Channel One me gazetarin Roland Qafoku, Luçiano Boçi gjatë debatit me deputetin e PS-së Ervin Bushati, deklaroi se kjo situatë nuk duket fare normale.

Fakti që Flekenstein është shprehur negativisht ndaj kërkesave të opozitës kjo do të thotë që kjo ndryshojë linja e bisedimeve. Por PD nuk tërhiqet nga kërkesa për qeveri teknike dhe rrjedhimisht negociatat do dështojnë”, tha Boçi. Sipas tij, janë disa pyetje që bëhen në këtë situatë nëse Flekenstein do jetë pjesë e negociatave: Kush e kërkoi ta jetë pjesë e negocimeve? Cilët ishin ata që vendosën ta përfshijnë atë në negociata? Përse duhet që Flekenstein të jetë doemos bashkë me Mc Allister?

Edhe pse deputeti demokrat sqaroi se ky është një mendim i tij personal, duket se mbajtja e pozicionit të kërkesës për qeveri teknike e I bën negociatat të dështuara. Nënkryetari i Partive Popullore Evropiane David Mc Allister pritet të mbërrijë sot në Tiranë orën 16.00 si negociator mes Ramës dhe Bashës, por ndryshe nga çfarë ishte thënë deri një ditë më parë, atë pritete ta shoqërojë eurodeputeti Knut Flekenstein.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

COVID-19 i merr jetën skenaristit dhe regjisorit të mirënjohur Kujtim Gjonaj

Regjisori dhe skenaristi i mirënjohur Kujtim Gjonaj është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 74 vjeçare. Karriera e tij e pasur si regjisor...

Tragjedi në Mesdhe/ 20 migrantë të zhdukur, 100 të shpëtuar

Gati 100 migrantë në rrugën e tyre për në Evropë u shpëtuan sot në brigjet e Libisë, ndërsa njëzet u zhdukën në Mesdhe. Migrantët, kryesisht...

Prioriteti i çështjes Çame/ Idrizi në takim virtual me kryetarin e VATRËS

Kryetari i Federatës Pan Shqiptare të Amerikës VATRA, z. Ahmet Xhafo zhvilloi një takim virtual me kryetarin e Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet...

“Nuk kemi siguri rrugore”, eksperti Hoxha: Stafi duhet të kualifikohet! Nga roje, përfundojnë shefa

Eksperti i Sigurisë Rrugore, Gëzim Hoxha gjatë një interviste të dhënë u shpreh se në vendin tonë nuk ka autoritete të posaçme për sigurinë...

Sërish qindra të infektuar, 21 persona humbin betejën me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

Situata me koronavirusin vazhdon të mbetet problematike në vendin tonë, duke qenë se në 24 orët e fundit janë identifikuar 952 persona të prekur...