Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Operacion “blic” në Gjirokastër/ Shoqërohen 9 persona, sekuestrohen makina luksoze

Nga Klodiana 0

Një operacion “blic” është kryer në Gjirokastrës duke sekuestruar 10 makina luksoze, të cilat janë konstatuar se kishin probleme me dokumentacionin si edhe i përkisnin personave me precedentë të theksuar kriminalë.

Gjatë operacionit në fjalë janë shoqëruar edhe 9 persona. Mësohet se makinat janë sekuestruar gjatë operacionit që nisi mbrëmë në të gjithë vendin duke përfshirë edhe qytetet e jugut. Gjatë krehjes, policia ka kontrolluar një numër të madh makinash luksoze, 10 prej të cilave kanë mbetur në “rrjetën” e bluve.

Operacioni i ngjashëm u krye mbrëmë edhe në Tiranë, Fier dhe Elbasan.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej