Omikron kërcënon ndeshjet e Champions League, rrezikohen disa ndeshje

Duhet të lëçisni

Ndodh e papritura në Gjermani, Dortmundi eliminohet nga skuadra e kategorisë së dytë

Rezultat i bujshëm në Gjermani, pasi St Pauli, skuadër e kategorisë së dytë, ka eliminuar Borusia Dortmund nga Kupa e Gjermanisë. Në fakt, ndeshja e...

Formohet “qeveria e pakicës”, shqiptarët dhe boshnjakët bëhen bashkë në Mal të Zi

Lista Shqiptare, Koalicioni Shqiptar dhe Partia Boshnjake i kanë dhënë mbështetje koalicionit “E Zeza në të Bardhë” për formimin e qeverisë së re në...

Vdekja e 3-vjeçarit në Fier, edukatorja deklaron dy versione të ngjarjes

Lajmi se një 3-vjeçar humbi jetën tragjikisht në një kopsht privat në Fier ka tronditur mbarë opinionin publik. Prindërit e vogëlushit kanë vendosur që...

Vjosa Osmani nuk i toleron kërcënimet e ish-ambasadorit, e denoncon në Polici

Presidentja Osmani ka denoncuar në Polici për kërcënim publik ish-ambasadorin e Kosovës në Maqedoninë e Veriut. Rrethohet nga pesë truproje. Mirëpo siguria e Presidentes...

Ndeshja e Ligës së Kampionëve të Manchester United kundër skuadrës zvicerane Young Boys në Old Trafford më 8 dhjetor mund të zhvendoset për shkak të kufizimeve të Covid-19.

Shqetësimet rreth variantit të ri Omicron nënkuptojnë se kushdo që hyn në Zvicër nga Mbretëria e Bashkuar duhet të izolohet për 10 ditë.

UEFA po kërkon sqarime nëse kjo do të zbatohej për Young Boys.

Nëse po, atëherë rregullat e UEFA-s thonë se duhet gjetur një vend neutral, megjithëse loja mund të shtyhet në një datë tjetër.

United tashmë është kualifikuar si fitues i grupit, por Young Boys mund të sigurojë ende një vend në Europa League nëse arrin fitoren ndaj ekipit të Premier League në shtator.

Nëse ndeshja do të zhvendosej, ajo do t’i kushtonte Unitedit miliona paund.

Zvicra është një ndër vendet evropiane që rivendos kufizimet e koronavirusit në mes të një situate kur rastet po rriten në të gjithë kontinentin.

Ndeshja e West Ham në Europa League kundër Rapid Vienna në Austri javën e kaluar u luajt me dyer të mbyllura si pjesë e një bllokimi të ri kombëtar, ndërsa të gjitha ndeshjet në Holandë po luhen pa tifozë pasi një bllokim i pjesshëm u fut në fillim të nëntorit.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Ndodh e papritura në Gjermani, Dortmundi eliminohet nga skuadra e kategorisë së dytë

Rezultat i bujshëm në Gjermani, pasi St Pauli, skuadër e kategorisë së dytë, ka eliminuar Borusia Dortmund nga Kupa e Gjermanisë. Në fakt, ndeshja e...

Formohet “qeveria e pakicës”, shqiptarët dhe boshnjakët bëhen bashkë në Mal të Zi

Lista Shqiptare, Koalicioni Shqiptar dhe Partia Boshnjake i kanë dhënë mbështetje koalicionit “E Zeza në të Bardhë” për formimin e qeverisë së re në...

Vdekja e 3-vjeçarit në Fier, edukatorja deklaron dy versione të ngjarjes

Lajmi se një 3-vjeçar humbi jetën tragjikisht në një kopsht privat në Fier ka tronditur mbarë opinionin publik. Prindërit e vogëlushit kanë vendosur që...

Vjosa Osmani nuk i toleron kërcënimet e ish-ambasadorit, e denoncon në Polici

Presidentja Osmani ka denoncuar në Polici për kërcënim publik ish-ambasadorin e Kosovës në Maqedoninë e Veriut. Rrethohet nga pesë truproje. Mirëpo siguria e Presidentes...

Kupa e Italisë/ Juventus në avantazh, Cuadrado ekzekuton saktë goditjen e dënimit

Dy gola në dy minuta për Juventus-in, por vetë m njëri ka qenë i vlefshëm. Bardhezinjtë kanë kaluar në avantazh në minutën e 25-të kundër...