Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Olimpiada e Tokios do të zhvillohet në periudhën 24 korrik – 8 gusht të vitit 2021

Nga Klodiana 0

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar njoftoi zyrtarisht se Lojërat e Tokios do të zhvillohes në periudhën 23 korrik – 8 gusht të vitit të ardhshëm.

Vendimi erdhi një javë pas marrëveshjes mes IOC dhe qeverisë japoneze, që kishte vulosur shtyrjen për vitin e ardhshëm për shkak të pandemisë Covid-19.

“Datat e reja  janë caktuar në bazë të tre kritereve: shëndeti i pjesëmarrësve dhe i të gjithë stafit të Lojërave, ruajtja e interesave të atletëve dhe të sportit olimpik si dhe kalendari i sportit botëror”, lexohet në komunikatë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej