Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Obobo nga Durrësi…

Nga 27-shi 0

Nga Kastriot Dervishi

Mirë që nuk dinë të shkruajnë, po pse i nxjerrin edhe në fb këto tekste? Ec e merre vesh. “Kryetar i bashkisë” dhe “kryetare e bashkisë” në varësi të gjinive dhe lidhësave, nuk janë njësoj.

Po ashtu, në mungesë të presjes dhe lidhëses së duhur, nuk është bashkia e sapozgjedhur, por kryetari (kryetarja).

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej