Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“O Kryeministër mund të flasim të lutem?”, bisedë në distancë mes Ramës dhe banorëve (film)

Nga Media 0

Kryeministri Edi Rama së bashku me komisionerin për Zgjerim të BE-së, Olivér Várhelyi, kanë vizituar sot disa lagje të prekura nga tërmeti në Durrës.

Kreu i qeverisë i bëri me dije zyrtarit se qeveria ka në plan që të ndërtojë në këtë qytet 1 ose dy lagje, ku do të vendosen familjet e prekurave, papritur Rama dëgjon se dikush i thërret në distancë.

Biseda: 

-Zoti kryeministër, mund të flasim të lutem….

-Rama: Mirë?! ( Përshëndet banorët me dorë) Ça halli ke?

-Banori: Ke një muaj e ca që ishte këtu dhe nuk e dimë se ça do bëhet. Kemi një muaj e gjysmë që presim.

-Rama: Po pse ku ke parë ti që të bëhet gjithë kjo në një muaj e gjysmë?! (Tregon me shenjë nga pallatet e dëmtuara)

-Banori: Po kemi parë

-Rama: Po ke parë po.

E gjithë situata ka qenë në prani të komisionerin për Zgjerim të BE-së, Olivér Várhelyi./abcnews.al

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej