Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Nobeli” për Paqen i jepet Organizatës Kundër Armëve Bërthamore

Nga Media 0

Organizata Kundër Armëve Bërthamore, ICAN ka marrë çmimin Nobel për paqen të akorduar nga Akademia e Norvegjisë.

Akademia ka vlerësuar rolin që ka ushtruar kjo organizatë duke sjellë në vëmendje pasojat dhe kërcënimin që paraqesin armët bërthamore.

ICAN është një koalicion i organizatave joqeveritare i përbërë nga 100 shtete.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej