Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Njihuni me gjeniun Laurent, vogëlushi nis universitetin në moshën 8-vjeçare

Nga Media 0

Laurenti është vetëm tetë vjeç, por ky detaj nuk përbën asnjë pengesë që ai të jetë student. Pasi ka përfunduar me sukses për vetëm një vit e gjysmë gjimnazin, vogëlushi po përgatitet për të filluar universitetin.

Laurent Simons nuk është fëmijë si gjithë të tjerët, ai është gjeni. Me një koeficinet shumë të lartë inteligjence, duke iu përafruar maksimalit, që e ka arritur vetëm Albert Ajnshtajn, Laurenti mund të bëhet çfarë të dojë kur “të rritet”.

8-vjeçari me baba belg dhe nënë holandeze, ka deklaruar se më përpara dëshironte të behej kirurg ose astronaut, por tani do të vazhdojë universitetin për degë kompjuterike.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej