Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Një tjetër tërmet i fortë trondit Turqinë

Nga Klodiana 0

Një tjetër tërmet i fortë ka goditur Turqinë perëndimore. Sipas Qendrës Europiane të Sizmiologjisë tërmeti ishte me magnitudë 5.0 ballë.

Epiqendra e këtij tërmeti ishte 18 km larg nga Kırkağaç me një thëllësi prej 2 km. Kjo lëkundje vjen pas tërmetit të se premtes me magnitudë 6.8 ballë që shkaktoi 41 viktima dhe mbi një mijë të plagosur.

Tërmeti i fundit është ndjerë edhe në Izmir ndërsa paraprakisht mediat turke nuk raportojnë për të plagosur apo viktima.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej