Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Një qytet arti në vend të kullave

Nga 27.al 0

Nga Mesila Doda

Nuk kam asnjë dyshim që teatri ra viktimë e korrupsionit dhe babëzisë së klientëve të pushtetit. Në kushtet e sotme, kur dëmi i trashigimisë historike është i madh, e vetmja gjë që më duket me kuptim është që të shpronësohet e gjithë zona dhe të kthehet në qytet arti e gjithë sipërfaqja e destinuar për kulla. Kjo do të ishte mënyra më e mirë që të ndërojmë të shkuarën dhe të hedhim farën e kujtesës dhe marrëdhënies sonë me të drejtë më të shkuarën dhe të ardhmen.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej