Një ishull i rrezikshëm shfaqet në “Trekëndëshin e Bermudës”

0
1042

Një ishull i ri është formuar në trekëndëshin e Bermudës, duke i paralajmëruar njerëzit që ti qëndrojnë larg pasi është i rrezikshëm.

Mendohet se ishulli është njohur me emrin “Shelly”, pasi është gjetur një numër i madh me predha gjatë dy muajve të fundit.

Ishulli ndodhet në Karolinën e Veriut, pranë Cape Point dhe ka një pamje shumë të bukur e tërheqëse për të gjithë.

Distanca mes tyre është vetëm 45 metra por lidhja mes tyre është shumë e fortë.

Janë dhënë shpesh herë lajmërime që njerëzit dhe vizitorët ti qëndrojnë larg pasi mund të ketë përmbytje dhe peshkaqenë.

Sipas presidentit të zonës, Bill Smith, e ardhmja e idhullit misterioz nuk dihet.

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.