Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Një burrë që jeton për një amanet, që s’e tret dheu! Çamëri, një nuse e bukur tumankuqe që s’gëzoi nusëri…

Nga Media 0

Nga Mimoza Marjanaku

Një burrë që jeton për një amanet!!! Dhe amanetin nuk e tret dheu! Çameri – një nuse e bukur tumankuqe që s’gëzoi nusëri…Një burrë që ka parë aq shumë gjak në fëmininë e tij, makthe që e kanë shoqëruar gjithë jetën, ka parë nënën e tij të mbyllë sytë e përgjakur duke i lënë një amanet! Genocidi çam, një plagë që kullon gjak…Këtë e sjell me dhimbje, me lot dhe me një forcë të jashtëzakonshme në skenë Bruno Shllaku!

Mbreme ne Mitrovice sukses i plote i drames Amanet! Bruno Shllaku

Posted by Mimoza Marjanaku on Tuesday, June 19, 2018

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej