Nicki Minaj thirret nga Shtëpia e Bardhë pas deklaratës së fortë për vaksinat

Duhet të lëçisni

Marrëveshje me mozhorancën? Përgjigjet ‘i prerë’ Alfred Rushaj: Nuk është pazari i pisët

Nënkryetari i PD-së, Alfred Rushaj në emisionin ‘Kjo javë’, u shpreh se kërkesat e opozitës për ndryshimet kushtetuese nuk kanë qëllim realizimin e një...

Aksidentohen me motor, plagosen babë e bijë në Krujë

Me datë 23.10.2021, rreth orës 18:40, në aksin rrugorë Krujë-Fushë Krujë, shtetasi F. M., duke drejtuar motomjetin ka humbur kontrollin dhe ka dalë jashtë...

“Llumi i tranzicionit me Ramën në krye kundër vettingut”, Bardhi: SPAK-ut i japim mekanizmat për t’i dhënë fund pandëshkueshmërisë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i është përgjigjur kritikëve për vettingun e politikanëve. Në një postim në rrjetet sociale, Bardhi shkruan se...

Lideri i OBSH-së nxit vendet e G20 të ndjekin shembullin e SHBA-ve: Ndani vaksinat për koronavirusin

Drejtuesi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë u ka kërkuar vendeve të G20 që të ndjekin shembullin e SHBA-së dhe të ndajnë  dozat e vaksinave. Dr....

Pasi kritikoi efektivitetin e vaksinave, Nicki Minaj është ftuar nga Shtëpia e Bardhë për t’u informuar në lidhje me vaksinim dhe rëndësinë e imunizimit.

Mediat e huaja bënë me dije se Minaj refuzoi të merrte pjesë në eventin e Met Gala të këtij viti sepse organizatoret kishin kërkuar që pjesëmarrësit të ishin të vaksinuar.

Pak kohë më parë këngëtarja kishte shkruar se kushërira e saj e cila ishte vaksinuar, kishte patur një sërë efektesh anësore.

“Shtëpia e Bardhë më ka bërë ftesë për të folur dhe mendoj se ky është një hap në dretjimin e duhur. Po, do të shkoj. Do jem e veshur e gjitha me ngjyrë rozë si ‘Legally Blonde’, në mënyrë që ta kuptojnë se cështja është serioze. Do bëj pyetje në emër të gjithë atyre njerëzve që janë përqeshur vetëm për faktin se janë njerëz.” ka shkruar Minaj.

Pyetur nga mediat për vërtetësinë e kësaj ftese, një zëdhënës I Shtëpisë së bardhë u shpreh: “Ne kemi vepruar si me gjithë qytetarët e tjerë, i kemi ofruar Nicki Minaj një bisedë telefonike me ekspertët tanë, të cilët do t’i shpjegojnë asaj me mirësi se vaksinat janë efektive”.

Edhe pse një pjesë e konsiderueshme e popullsisë e kanë marrë vaksinën anti-covid, ka ende persona të paqartë dhe dyshues për efektivitetin e saj.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Marrëveshje me mozhorancën? Përgjigjet ‘i prerë’ Alfred Rushaj: Nuk është pazari i pisët

Nënkryetari i PD-së, Alfred Rushaj në emisionin ‘Kjo javë’, u shpreh se kërkesat e opozitës për ndryshimet kushtetuese nuk kanë qëllim realizimin e një...

Aksidentohen me motor, plagosen babë e bijë në Krujë

Me datë 23.10.2021, rreth orës 18:40, në aksin rrugorë Krujë-Fushë Krujë, shtetasi F. M., duke drejtuar motomjetin ka humbur kontrollin dhe ka dalë jashtë...

“Llumi i tranzicionit me Ramën në krye kundër vettingut”, Bardhi: SPAK-ut i japim mekanizmat për t’i dhënë fund pandëshkueshmërisë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i është përgjigjur kritikëve për vettingun e politikanëve. Në një postim në rrjetet sociale, Bardhi shkruan se...

Lideri i OBSH-së nxit vendet e G20 të ndjekin shembullin e SHBA-ve: Ndani vaksinat për koronavirusin

Drejtuesi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë u ka kërkuar vendeve të G20 që të ndjekin shembullin e SHBA-së dhe të ndajnë  dozat e vaksinave. Dr....

Përfshihet nga flakët godina e vjetër e ish-Gjallicës në Vlorë

Mbrëmjen e djeshme është përfshirë nga zjarri godina e vjetër e ish-Gjallicës në Vlorë. Sipas mediave dyshohet se zjarrvënia ka qene e qëllimshme. Mësohet se...