Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Nëpër Shqipëri/ Kërmilli, butaku që të pasuron, pastron dhe ushqen

Nga Media 0

“Nëpër Shqipëri” ka udhëtuar në Sukth për të vizituar një fermë ku kultivohet kërmilli.

Është një risi për Shqipërinë, por së fundmi në vend ka mjaft ferma të tilla që kultivojnë këtë gjallesë, e cila gjen një përdorim të gjerë si në kuzhinë, ashtu edhe në industrinë kozmetike.

“Nëpër Shqipëri” do t’ju tregojë si rriten kërminjtë, por edhe si përdoren ato për trajtimet kozmetike.

/abcnews.al/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej