Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Negociatat, komisionerja e BE: Jemi në përfundim të dokumentacionit për Shqipërinë

Nga Klodiana 0

Drejtoria e Përgjithshme për Politikat e Fqinjësisë Evropiane dhe Negociatat e Zgjerimit, Genoveva Ruiz Calavera, ka njoftuar se është në përfundim të dokumentacionit, në të cilën do të zhvillohen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

“Po me të vërtetë, ne jemi duke punuar në detajet e fundit të këtyre dokumenteve të rëndësishme që përcaktojnë kornizën në të cilën do të zhvillohen negociatat për  Shqipërinë dhe Maqedoninë e veriut në procesin e Integrimit në Bashkimin Europian”, shkruan Calavera.

Ditën e djeshme, Komisioneri Evropian për zgjerimin dhe politikën e fqinjësisë, Oliver Varhelyi u shpreh se, Shqipëria duhet të përfundojë reformën zgjedhore dhe se pa këtë reformë, do të jetë shumë e vështirë për të ecur përpara.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej