Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Në kujtim të 75 vjetorit të genocidit grek, shqiptarët e Çamërisë mbushin me dritë liqenin e Tiranës (film)

Nga Ejona 0

Në kujtim të 75 vjetorit të genocidit grek mbi shqiptarët e Çamërisë, vijojnë aktivitetet e organizuar nga Shoqata Çamëria dhe Partia Drejtësi, Intregrim dhe Unitet.

Mbrëmjen e sotme, shqiptarët e Çamërisë së bashku me kreun e PDIU-së Shpëtim Idrizi kanë ndezur nga një qiri të cilët kanë ndriçuar liqenin artificial të Tiranës.

Kujtojmë se në kuadër të Javës Çame janë planifikuar një sërë aktivitetesh të cilat po zhvillohen në qytete të ndryshme të Shqipërisë dhe Kosovës.

Ne kujtim te 75 vjetorit te Genocidit grek mbi shqiptaret e Camerise

Publiée par Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet sur Mardi 25 juin 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej