Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ndryshimet klimaterike, Hamilton: Më vjen që të heq dorë nga gjithçka

Nga Klodiana 0

Piloti i F1, Lewis Hamilton ka shprehur trishtimin e tij mbi ndryshimet klimaterike dhe neglizhencën e njerëzve.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Hamilton shkruan se “kam dëshirë që të heq dorë nga gjithçka”, “t’i jap fund çdo gjëje” dhe “deri tani jeta ime nuk ka pasur kuptim”.

“Përshëndetje, botë! Jam i trishtuar për planetin. Zhdukja e racës sonë po bëhet më e mundshme çdo ditë që kalon, ndërkohë që po përdorim me tepri burimet tona. Më trishton kur shikoj kaq shumë njerëz që nuk do t’ia dijë se çfarë po ndodh. Sinqerisht, kam dëshirë që të heq dorë nga gjithçka, t’i jap fund çdo gjëje. Pse të lodhesh kur njerëzve nuk i intereson? Do të largohem pak për të kthjelluar mendimet”, thekson Hamilton.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej