Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ndërron jetë këngëtari amerikan, Eddie Money

Nga Klodiana 0

Këngëtari amerikan, Eddie Money, i hiteve “Two tickets to paradise” dhe “Take me home tonight”, ka vdekur në moshën 70-vjeçare.

Ai ishte autor i 11 albumeve muzikore dhe i kishte shitur rreth 30 milionë kopje gjatë karrierës së gjatë prej katër dekadash.

Eddie Money, i cili fillimisht quhej Edward Joseph Mahoney, u lind në Brooklyn të Nju Jorkut në vitin 1949. Ai e realizoi albumin e parë në vitin 1977. Ky album ishte shitur në më shumë se dy milionë kopje.

Kënga “Take me home tonight”, e cila në fakt ishte një duet me Ronnie Spector, ishte një ndër sukseset më të mëdha të këngëtarit, duke e renditur atë në vendin e katërt në Shtetet e Bashkuara.

Ai kishte treguar më 24 gusht se vuante nga kanceri i ezofagut. Këngëtari i ka lënë pas vetes gruan dhe pesë fëmijët, shkruan “BBC”

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej