Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ndahet nga jeta një tjetër emër i madh i gazetarisë dhe diplomacisë shqiptare

Nga Ejona 0

Pak pas lajmit të hidhur të ndarjes nga jeta të intelektualëve shqiptarë Fatos Baxhaku dhe Gjergj Xhuvani në lajm tjetër i hidhur ka tronditur mediat e vendit.

Është ndarë sot nga jeta në moshën 70 vjeçare gazetari dhe diplomati i njohur shqiptar, Maksim Sinemati.

Sinameti dha një kontribut të madh në rubrikën e lajmeve ndërkombëtare duke drejtuar Departamentin e Jashtëm të Agjensisë Telegrafike Shqiptare (ATSH).

Ai ka punuar dhe si diplomat në Ministrinë e Jashtme të Shqipërisë. I ndjeri ishte vëllai i gazetarit të njohur të futbollit shqiptar Gëzim Sinemati.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej