Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

NASA zbulon një tjetër planet si Toka (film)

Nga Ejona 0

Agjensia amerikane e hapësirës NASA, ka zbuluar një planet të ri i cili mund të ketë jetë.

Shkencëtarët besojnë se planeti “Pi”, 53 vite dritë larg tokës mund të ketë jetë ose të jetë një vend ku njerëzit do mund të emigrojnë.

Në videon e dërguar nga anija kozmike mund të shihet se planeti ‘Pi’ është satelit i një ylli diellor.

Anija kozmike quhet TESS dhe është dërguar nga NASA për zbulimin e planeteve në hapësira jashtë sistemit tonë diellor.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej