Murali i realizuar në Kosovë për Rita Orën, piktorja: Na ka shkruar familja e këngëtares (Film)

Duhet të lëçisni

Vendimi, Hiqen maskat, shkurtohet ora policore

Ashtu siç edhe pritej, ulja e shifrave të infeksionit pritet të sjellë lehtësim të masave anti-Covid. Në mbledhjen e radhës Komiteti Teknik i Ekspertëve pritet...

Tom Doshi me 3-4 diploma, prandaj komandon gjithë këtë popull ushtar… (film)

Tom Doshi ka qenë sfidanti i vërtetë i këtyre zgjedhjeve, i cili ia doli t’i japë tre mandate shtesë Edi Ramës, megjithë kundërshtinë shumë...

Aurela Basha tregon kush e ndihmoi për gatimin

Aurela Basha, bashkëshortja e kreut të opozitës, ka ndarë të shtunën një moment shumë të veçantë me ndjekësit e saj në instagram. Është momenti i...

Gurvenantori i bankës së Anglisë: Ata që investojnë në kriptmonedha duhet të përgatiten t’i humbin paratë

Gurvenatori i bankës së Anglisë Andrew Bailey ka deklaruar se kriptomonedhat ose të quajtura ndryshe monedhat virtuale nuk kanë “vlerë të brendshme” dhe njerëzit...

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora ka folur gjithmonë me krenari për origjinën e saj dhe madje në projektin e fundit “Bang” ajo u shfaq me veshje tradicionale. Në nderim të saj, është krijuar një murale në qytetin e Ferizajt dhe Rita shumë e lumtur e ka shpërndarë në rrjetet sociale.

Një nga piktoret e këtij punimi, Pranvera Sulejmani ka folur në Skype për “ABC e Mëngjesit” duke ndarë disa detaje nga kjo eksperiencë.

Ajo ka treguar gjithçka, nga reagimi i këngëtares dhe familjarëve të saj dhe deri te ndihma që i dhanë banorët e zonës gjatë kohës që ndodheshin mbi skela.

“Me thënë të drejtën ne nuk e kemi informuar Ritën. Ne kemi dashur që Rita ta kishte surprizë. Ne kemi publikuar fotografi gjatë procesit të punës. Ajo i ka parë dhe ka publikuar atë përfundimtaren. Gjithashtu edhe familja Ora ka lënë komentet e saj.

Ne fillimisht kemi vendos skicë portretin e Ritës rreth dy orë. Në skela është shumë e vështirë me vendos një proces të tillë, por jemi shuëm të lumtura që ja dolëm.

Sigurisht që këto bojëra janë për punë të jashtme, ku ndahen për kushte të jashtme dhe të brendshme si për diellin dhe për reshjet.

Jemi shume të kënaqura me pritjen e banorëve, të cilët nuk na hapën probleme me murin. Ata janë shumë të kënaqur dhe leja nuk na ka munguar. Asnjëherë nuk jemi has me pengesa. Në një farë mënyre kujdesen për ne, na pyesin për ujë apo me së mund të na ndihmojnë”.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Vendimi, Hiqen maskat, shkurtohet ora policore

Ashtu siç edhe pritej, ulja e shifrave të infeksionit pritet të sjellë lehtësim të masave anti-Covid. Në mbledhjen e radhës Komiteti Teknik i Ekspertëve pritet...

Tom Doshi me 3-4 diploma, prandaj komandon gjithë këtë popull ushtar… (film)

Tom Doshi ka qenë sfidanti i vërtetë i këtyre zgjedhjeve, i cili ia doli t’i japë tre mandate shtesë Edi Ramës, megjithë kundërshtinë shumë...

Aurela Basha tregon kush e ndihmoi për gatimin

Aurela Basha, bashkëshortja e kreut të opozitës, ka ndarë të shtunën një moment shumë të veçantë me ndjekësit e saj në instagram. Është momenti i...

Gurvenantori i bankës së Anglisë: Ata që investojnë në kriptmonedha duhet të përgatiten t’i humbin paratë

Gurvenatori i bankës së Anglisë Andrew Bailey ka deklaruar se kriptomonedhat ose të quajtura ndryshe monedhat virtuale nuk kanë “vlerë të brendshme” dhe njerëzit...

Dita e dytë pa pacientë të intubuar nga COVID-19

Për të dytën ditë radhazi në spitalet Covid nuk ka asnjë pacient të intubuar. Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se 7 pacientë po trajtohen në...