Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mungon tregu për prodhimet, fermerët shkruajnë me mollë “Rama ik”

Nga Klodiana 1

Fermerët e Devollit kanë kanë dalë në protestë pas prodhimet e tyre kanë mbetur  të pa shitura dhe për këtë fakt ata akuzojnë qeverinë.

Ata kanë bllokuar aksin Korçë-Kapshticë, duke bllokuar kështu një nga akset më të rëndësishëm në vend, duke paralamëruar një protestë pa afat.

Në shenjë revolte fermerët kanë hedhur në rrugë mollët që un kanë mbetur stok në 2018, madje ata kanë shkruar me mollë “Rama ik”.

Loading...

Komente (1)

  1. Bëjini uthull more mollët! Bëjini raki, cider a ku di ujë por, mos I hidhni poshtë.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej