Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mjekë drejt Italisë, Soreca: Një arsye tjetër që Shqipëria sa më shpejt të hyjë në BE

Nga Klodiana 0

Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka vlerësuar solidaritetin e Shqipërisë me Italinë duke i dhënë 30 mjekë dhe infermierë që do të luftojnë me koronavirusin në Bergamo.

Soreca shprehet se kjo është një arsye më shumë pse Shqipëria duhet të hyjë në BE sa më shpejt pasi po demonstron vlerën e përbashkët që lind në BE.

“Solidariteti i treguar demonstron një arsye tjetër të mirë që #AlbaniaFlag e Shqipërisë të hyjë në Bashkimin EvropianFlagun e Bashkimit Evropian sa më shpejt të jetë e mundur. Fryma e tyre e solidaritetit dhe afërsisë që po demonstrojnë me këta njerëz këtu është pikërisht ajo vlerë e përbashkët që lindi #EU.”– shkruan Soreca.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej