Milaim Zeka operon duart, tregon arsyen e operimit

Duhet të lëçisni

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Ish deputeti Milaim Zeka ka bërë duart operacion.
Në postimin e tij ai thotë:
“Me ne fund

Pas nje shqetesimi te gjate, shkaktuar nga burgu i vitit 1981, vendosa t’i dorezohem Dr. Skender Ukes, dhe Spitalit “Otrila”!

Faleminderit stafit, gjithe njerezeve u kujdesen per mu.
Faleminderit Eda”.
Redaksia pa rrotlla mëson se problemi në duart e ish-deputetit ka ardhur si pasojë e torturave që Zeka ka pësuar në burgjet e ish-Jugosllavisë. Në vitin ‘81 Milaim Zeka ka qenë i arrestuar dhe i burgosur si një nga udhëheqësit e protestave të studentëve në rajonin e Drenicës.

Torturat e shumta gjatë përiudhës së burgimit dhanë si pasojë shtrembërimin e gishtave tek të dy pëllëmbët e duarve

Dhe pas shumë vitesh vuajtje më në fund Zeka iu nënshtrua operacionit në Spitalin “Otrila” në Prishtinë nën kujdesin e dr. Skënder Ukës.
Operacioni quhet i suksesshëm edhe pse koha e rekuperimit mund të marrë edhe një muaj.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...