Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mijëra protestues kundër qeverisë/ Braçe: Një grusht politiqensh të korruptuar

Nga Ejona 0

Zv-kryeministri Erion Braçe ka reaguar në lidhje me përplasjet dhe dhunën e përdorur në protestën e opozitës.

Braçe është shprehur se sa më shumë grushta amerikano-gjermane të hanë protestuesit, aq më të dhunshëm bëhen.

Ai shprehet se një grusht politiqensh të korruptuar nuk i bëjnë asgjë një shumice politike, po shkatërrojnë ekonominë tuaj.

Postimi i plotë: 

GRUSHTA AMERIKANO-GJERMANE
HANE,
ME TE DHUNSHEM BEHEN!

Siguria Publike eshte
nje e mire publike;
Rendi Publik eshte
nje e mire publike;
Drejtesia e barabarte per kedo
eshte nje e mire publike;
Imazhi i vendit
eshte nje e mire publike;
#ESHTEEKONOMI
#ESHTEEKONOMIAJOTE
Eshte sot, duhet te jete edhe neser!
#JANETEARDHURATETUA
#ESHTEPUNAJOTE

Cenimi i sigurise publike nga 2000, 3000, 5000, ja dhe 10000 njerez te dhunshem, nuk i ben asgje nje shumice politike, zero!

Ama ekonomine tende e godet!
Mendoje pak,
dy elementet kyc te ekonomise gjate vitit te fundit ishin:
#INVESTIMETEHUAJA dhe
#TURISTETESHUMTE

Nje grusht politiqensh te korruptuar, tamam ata qe
kane vjedhur duke vrare e kane vrare per tu mbrojtur,
po shkaterrojne ekonomine tuaj!

Ate ekonomi qe e keni ngritur vete,
me mund, djerse e sakrifica,
te ardhurat tuaja;

Per te tjeret,
ate ekonomi qe ju jep punen e prej saj edhe te ardhurat e perditshme!

Mos i falni keta funderina qe
nuk jane si ju, nuk kane hall te nxjerrin fundin e muajit,
te paguajne rrogat e punetoreve cdo fund muaji.
Jane tamam politiqente qe as e vrasin mendjen per ekonomine tuaj,
por po bejne cmos te kene ekonomine e tyre!

Duan para me shume,
ndaj duan pushtet sa me pare!
Pa zgjedhje sepse e dine qe ju si votoni me kurre.
Me dhune!
Me dhune mbi cdo polic te shtetit te angazhuar per sigurine publike, me dhune mbi secilin prej jush,
ekonomine tuaj e te ardhurat tuaja!

Kur ndodh kjo,
ligji duhet te mbroj interesin publik!
Ligji mbi te gjithe!

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej