Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mijëra bullgarë protestojnë në të gjithë vendin kundër çmimit të lartë të naftës

Nga Klodiana 0

Në dhjetëra qytete dhe fshatra në Bullgari shpërthyen protesta masive, pasi mijëra njerëz mbushën rrugët duket protestuar për rritjen e çmimit të naftës, taksat e larta të makinave të vjetra dhe rritjen e planifikuar të sigurimit të detyrueshëm motorik.

Protestuesit kërkuan rishikimin e menjëhershëm të shpërblimeve të deputetëve dhe nëpunësve të lartë civilë dhe thanë se edhe shpërblimet duhet të lidhen me nivelin e pagës minimale.

Protestuesit kërkuan mbylljen e shumë agjencive shtetërore dhe institucioneve të tjera që për njerëzit janë “të panevojshme dhe parazitare”.

/monitor.al/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej