Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Migjen Basha rikthehet në kampionatin italian

Nga Luljeta 0

 

Pas 6 muajsh te Lucerne, Basha do të luaj për Comon në serin B

Mesfushori i Kombëtares Shqiptare Migjen Basha do të rikthehet të luaj në kampionatit Italian. Pas eksperiencave të më parëshme në itali me skuadra si Frosinone, Atalanta e Torino, experienca e rradhës do të jetë te skuadra e Comos e cila militon në serin B.

Basha ka  gjetur akordin me klubin në orët e para të ditës së premte. 29-vjeçari mbyll në këtë mënyrë pas vetëm 6 muajsh aventurën te Lucernë ku u transferua verën e kaluar. Basha është tashmë në dispozicion të trajnerit të Comos, Gianluca Festa, me skuadrën që ka si objektiv mbijetesën në Serinë B.

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej