Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Meta takon diplomatin austriak: “Gjithnjë mbështetje për proceset integruese”

Nga Klodiana 0

Presidenti i vendit Ilir Meta ka zhvilluar një takim me të ngarkuarin me Punë të Austrisë në Shqipëri Christian Steiner.

Meta tha se e ka siguruar z. Steiner për një bashkëpunim më të ngushtë mes dy vendeve, kurse vlerësoi se shteti austriak ka dhënë një kontribut tepër të çmuar në financimin e shkollave profesionale në Shqipëri.

Postimi i Ilir Metës:

Kënaqësi të prisja sot të Ngarkuarin me Punë të Austrisë në Shqipëri, Z. Christian Steiner. E sigurova për një bashkëpunim të ngushtë për të forcuar më tej marrëdhëniet historike miqësore me Austrinë.

Vlerësova kontributin që vendi i tij ka dhënë që me krijimin e shtetit shqiptar e deri në ditët tona.

Austria ka qenë gjithnjë në mbështetje të proceseve integruese të Shqipërisë.

Inkurajova për një shtrirje më të gjerë të shkollave profesionale mjaft cilësore, të financuara nga Austria, ku shkëlqen shkolla e mesme profesionale “Peter Mahringer” në Shkodër.🇦🇱🤝🇦🇹

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej