“Messi ikën nga Barcelona”, kandidati për president tremb tifozët katalanas

Duhet të lëçisni

Grevistët e Qafe-Barit nuk heqin dorë, nisin revoltën e parë fizike

Ish të burgosurit e burgut famkeq të Qafë-Baritnuk heqin dorë nga greva e tyre që ka nisur prej ditësh, pa arritur më parë një...

“Ata që shesin votën, shesin edhe motrën”

Fenomeni i njohur si “shitblerja e votës”, ka qenë prezent prej shumë vitesh në vendin tonë në çdo fushatë zgjedhore, dhe nga të dhënat...

Kampionët e sportit, mesazh shqiptarëve: Votoni ndryshimin (Film)

Kampionët e fushave të ndryshme të sportit i janë bashkuar opozitës dhe u kanë bërë thirrje shqiptarëve që ditën e diel në 25 prill...

Nuk gjetën asgjë, Bardhi përplaset me FNSH në Elbasan: Shkoni kapni bandat atje, jo këtu

Vetëm një orë përpara se Lulzim Basha të mbante mitingun përmbyllës të fushatës në Elbasan, një aksion blic i FNSH-së pasditen e sotme, pranë...

Joan Laporta është shprehur i sigurt se Leo Messi do të largohet nga Barcelona nëse ai nuk i fiton zgjedhjet presidenciale që do të zhvillohen më 7 mars.

Ish-kreu i klubit katalanas e ka thënë hapur diçka të tillë, në debatin e zhvilluar me kandidatët Toni Freixa dhe Victor Font.

“Kam një marrëdhënie të shkëlqyer me Leo Messin dhe ai do ta dëgjojë çdo propozim që unë do t’i bëj. Nëse nuk fitoj, jam i sigurt që Leo nuk do të qëndrojë te Barcelona.

Messi do ta marrë në konsideratë ofertën që ne do t’i bëjmë. Jam i sigurt që nëse kandidatët e tjerë fitojnë, Messi nuk rri te Barcelona. Ai nuk ishte i lumtur gjatë kohës që Freixa ishte në bord.

Ai nuk ndikohet vetëm nga paratë. Ai do një ekip kompetitiv, që të fitojë. Jam i sigurt që ai do ta dëgjojë ofertën time, ashtu sikurse jam i sigurt që nëse dikush tjetër do të fitojë, ai do të largohet”, është shprehur Laporta.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Grevistët e Qafe-Barit nuk heqin dorë, nisin revoltën e parë fizike

Ish të burgosurit e burgut famkeq të Qafë-Baritnuk heqin dorë nga greva e tyre që ka nisur prej ditësh, pa arritur më parë një...

“Ata që shesin votën, shesin edhe motrën”

Fenomeni i njohur si “shitblerja e votës”, ka qenë prezent prej shumë vitesh në vendin tonë në çdo fushatë zgjedhore, dhe nga të dhënat...

Kampionët e sportit, mesazh shqiptarëve: Votoni ndryshimin (Film)

Kampionët e fushave të ndryshme të sportit i janë bashkuar opozitës dhe u kanë bërë thirrje shqiptarëve që ditën e diel në 25 prill...

Nuk gjetën asgjë, Bardhi përplaset me FNSH në Elbasan: Shkoni kapni bandat atje, jo këtu

Vetëm një orë përpara se Lulzim Basha të mbante mitingun përmbyllës të fushatës në Elbasan, një aksion blic i FNSH-së pasditen e sotme, pranë...

Reforma në Drejtësi “jep frutet e saj”/ Karantinimi 2-javor i emigrantëve, Dvorani do shqyrtojë ankimimin e LSI-së

Këtë të premte u hodh shorti në Gjykatën Administrative të Apelit për të përcaktuar trupën gjykuese që do shqyrtojë ankimimin e Lëvizjes Socialiste për...