Mësoni në kohë reale sa vota ka marrë secili kandidat në çdo qark

Duhet të lëçisni

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Në pothuajse 10 qarqe të vendit ka përfunduar numërimi i votave.  Konkretisht numri i votave ka shpallur bindshëm fituese Partinë Socialiste, e cila ka arritur të fitojë në Vlorë, Gjirokastër, Berat, Korçë, Fier dhe Elbasan. Nga ana tjetër Partia Demokratike  është shpallur fituese në Lezhë, Dibër, Shkodër dhe Kukës.

Tashmë ka nisur procesi i numërimit të votave për kandidatët në qarqet ku ka përfunduar numërimi për të gjitha partitë politikë.

Sipas të dhënave deri më tanishme Partia Socialiste ka siguruar 48.57% të votave të numëruar ose 74 mandate. Nga ana tjetër Partia Demokratike ka grumbulluar 39.32% të votave ose 59 mandate deputeti.

Ora 21:59 – Numërohen kutitë e para, kush udhëheq me vota nominale mes demokratëve në Tiranë

Ka filluar tashmë numërimi i votave edhe për kandidatët në qarkun e Tiranës duke nxjerrë rezultatet e para. Deri më tani janë numëruar 13 kuti ku mes demokratëve udhëheq me vota personale Belind Këlliçi me 361 vota, i ndjekur  nga kryedemokrati Lulzim Basha me 163 vota. Në vend të tretë deri më tani, teksa numërohen kutitë e para, është Agron Shehaj me 135 vota.

Këto janë vetëm kutitë e para, ndërsa pritet që të numërohen edhe 1230 kuti të tjera për të patur një pasqyrë të saktë të mbështetjes që kanë kandidatët mes qytetarëve.

Në Peqin janë numëruar 22 nga 48 kutitë për votat e kandidatëve duke nxjerrë shënuar një garë të fortë mes Dashnor Sulajt të demokratëve dhe Saimir Hasallës së socialistëve. Të dy ata kanë marrë pjesën dërrmuese të votave preferenciale në kampet përkatëse, raporton abcnews.al.

Sicc raporton KQZ, Saimir Hasalla ka marrë 2 401 vota mes socialistëve , kurse Dashnor Sula ka marrë 2127 vota nga demokratët.

PS fitoi me 53 për qind në Peqin, kundrejt 42.78 për qind të votave që morën demokratët.

21:35 – E para mes socialistëve, kush është kandidatja më e fortë deri më tani në Tiranë

Edhe në qarkun e Tiranës ka nisur numërimi i votave për kandidatët e secilës parti. Në këtë qark , Partia Socialiste doli forcë e parë duke marrë 48.5% të votave.

Nga kutitë e numëruara deri më tani në qarkun e Tiranës, më së shumti vota ka grumbulluar ministrja e Energjitikës, Belinda Balluku. Ndërkohë në  Balluku deri më tani ka marrë 739 vota.

Ndërkohë pas saj vjen ish ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, i cili ka marrë deri më tani 534. Kujtojmë se Xhafaj ishte i pari në njësinë nr.10 në tiranë ku u bë edhe votimi elektronik.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...