Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Meksika goditet nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6,5

Nga Klodiana 0

Një tërmet me magnitudë 6,5 ka goditur bregun lindor të shtetit meksikan në Baja të Kalifornisë.

Institutit Sizmiologjik i Shteteve të Bashkuara ka ndjerë tërmetin e fuqishëm, por nuk mendohet se do të ketë pasoja apo mundësi për ndonjë cunami.

Tërmeti u konstatua 69 kilometra në veri-lindje të qytetit bregdetar të Loretos, i njohur për arkitekturën e epokës së saj koloniale.

Sipas verifikimeve, epiqendra e tërmetit u ndje dhjetë kilometra poshtë sipërfaqes së tokës.

http://shqiptarja.com/bota/2728/meksika-goditet-nga-nje-termet-i-fuqishem-me-magnitude-65-464251.html

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej