Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mediat franceze nuk transmetojnë ndeshjen Shqipëri-Francë, shkak “kostot teknike” të kërkuara nga pala shqiptare

Nga Ejona 0

Katër stacione radiosh franceze, kanë njoftuar se nuk do të kenë mundësi të transmetojnë ndeshjen mes Shqipërisë dhe Francës ditën e sotme.

Shkak mësohet të jenë bërë “kostot teknike” të kërkuara nga pala shqiptare.

Bëhet fjalë për radiot “Europe 1”, “Radio France”, “RMC” dhe “RFI”

Lidhur me këtë fakt reagon edhe ish kryeministri Sali Berisha, i cili e quan një akt të turpshëm.

Postimi i plotë:

“Mediat franceze bojkotojnë transmetimin direkt te ndeshjes nga Stadiumi “Vëllezerit Xibraka”. Turp!

Ato refuzojnë gjobat mafioze të narkoshtetit të Edvin Mafise!

Këtu më poshte keni mesazhin nga Franca të qytetarit dixhital dhe linket e mediave që lajmërojnë bojkotin për shkak te gjobave mafioze që ju kërkojnë te paguajne për transmetim!”, shkruan ish kryeministri Sali Berisha.

“Mirdita dr shifni se ç’po ndodh ne Francë. Radiove franceze shteti Shqipetar i kerkon lek pa ase nje argument me te thene me goj per te pasur te drejte te tradmetojno ndeshjen sonte 4 radiot principale bojkotuan”

Lajmi në mediat franceze:

https://www.lequipe.fr/Medias/Actualites/Pourquoi-rtl-sera-la-seule-radio-a-commenter-albanie-france-sur-place/1080884?fbclid=IwAR0MfLK_0ZLBQW8LFZX6hcpBkpOYUfwLno3a14HffJGk-GfyEScpk6PX9t0

https://www.sofoot.com/quatre-radio-francaises-boycottent-albanie-france-476820.html?fbclid=IwAR0Z-c_RTbR9fxGqJK8OOtBA-PjUb_Lqw4vdWa53EPVgmI0AlpYYZsINClw

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej