Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

0
115

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur tifozët në shkallët e stadiumit, pasi suedezi po bënte një ndeshje të mirë.

Lojtari ndjen dhimbje dhe nuk rrezikoi të luante më shumë.

Menjëherë pas kësaj, imazhet televizive të DAZN treguan se Ibra kishte një qese akulli të vendosur në tendinën e Akilit në këmbën e djathtë.

A ishte thjesht një bezdi fizike apo diçka tjetër për t’u shqetësuar? Kjo mbetet për tu parë.