Me mandatin e tretë të Ramës, Shqipëria i afrohet Kolumbisë jo Europës

Duhet të lëçisni

Pas kullës në Dubai, ura e Bosforit në Stamboll “vishet” kuq e zi

Pas kullës më të lartë në Dubai, Burj Khalifa edhe ura e famshme e Stambollit është “veshur” kuq e zi. Me rastin e 28 Nëntorit,...

Basha nderon Adem Jasharin: I dëshmoi botës mbarë se për zogjtë e shqipes liria s’ka çmim

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka nderuar këtë 28 nëntor, komandatin legjendar Adem Jashari, me rastin e ditës së lindjes. Përmes një postimi në Facebook,...

Kapiteni i kombëtares kuqezi infektohet me Covid-19

Portieri dhe kapiteni i kombëtares sonë, Etrit Berisha ka rezultuar pozitiv për Covid-19, pas testit të kryer ditën e djeshme. Lajmin e bën të ditur...

Kulla më e lartë në botë vishet kuq e zi (Film)

Kulla më e lartë në Dubai, Burj Khalifa është veshur kuq e zi në festën e flamurit tonë kombëtar. Videoja kur Burj Khalifa vishet me...

Me statusin në Tëitter në mbrojtje të gruas së Carlos , Edi Rama i dha përgjigje dhe pyetjes pse e do mandatin e tretë.
Sikur mos të mjaftonte statusi i tij në një koherencë të rrallë dhe mendim të njëjtë ishte dhe statusi i pasardhesit Erion Velisë.

Duket si reagim i çastit por është një sjellje strategjike. Është mesazh për të tjeret.
Konsolidimi dhe kapja e gjithë pushteteve sjellë marzhinalizim në mendim e sjellje. Kush më shërben i jap cdo gjë dhe e mbroj në çdo rrethanë. Mbi mua nuk ka ligje e shtet. Unë jam alfa dhe omega. Unë jam mbreti.

Carlo dhe gruaja e vetë s’duhen shqetësuar. Askush ata smund ti pyes për asgjë dhe jo me ti sulmoj. Çifti ka mbrojtje shtetërore. Atyre nuk u mjafton ca kanë marr direkt dhe indirekt nga taksat dhe pronat e shqipëtareve. Atyre nuk u mjafton shkolla ku do mesonin fëmijet e Tiranes, as bunkarti , as tenderat e akshit dhe bashkisë qe i marrin me lloj lloj guackash e aktor figurant. Atyre nuk u mjafton as babëzia që nuk deklarojnë as rrogat e gazetarëve ose i deklarojne me pagë minimale. Ndaj Edi Ramës i duhet mandati tretë që Carlo të mbaroj ndërtimin në token e shkollës . Mundësisht ta mbarojë pa marr as leje në bashki që mos të paguaj taksen e lejes por ta legalizoj më vonë. Carlos dhe Edi Ramës i duhet një mandat i tretë që të marr dhe më shumë lekë nga taksat e shqiptarve dhe ti çoj këto në Itali bashkë me ortakët e vet mafioz.
Edi Ramës i duhet një mandat i tretë që të ketë kohë Shefqet Kastrati të mbyll borxhet duke bërë kontrabandë nafte çdo vit e më shumë. Të mbaroj dhe transferimin e portit të Durrësit të porti i vet.
Të privatizojë kodrat e Sarandës pa hedh asnjë lekë.
Të mbyll hallet me rrugën e kombit.
Të mbaroj ndërtimin te sheratoni ku preu pyllin për netë të tëra dhe me një organizim korruptiv bashkia zhvendosi vijën e gjelbërt të parkut kombëtar gjoja se ishte gabim në hipotekë.
Ti jap me pagesa me këste nga buxheti me 3 fishin e kostos , Salillarit dhe Shefqetit dhe rrugën kukës-aeroport e nga aty të nxjerrë dhe leket e investuara në aeroport.
Të marr dhe koncesionin e kolaudimit të automjeteve.
Duhet të gjejë dhe paratë të mbaroj kullën 40 kate te ETC. Duhet të punojnë të qetë cunat problematik.
I duhet se Salillari ku me Cetin e ku pa Cetin s’ka vjedh mjaftueshëm me tenderat e rrugëve.
I duhet dhe Zamirit të mbyll zaptimin e prones publike të parkut kombëtar te Garda e Republikes.
I duhet ti jap Lenc Gjikurisë sa më shumë pune publike që të mbaroj ndërtimin e vilave të Zamirit në Palas.
I duhet që askush mos të shqetësoj çunat që po hedhin leket në kullat e Tiranes dhe resortet e jugut. Një qytetar i thjeshtë mbush një formular të gjatë dhe dhjetra pyetje kur depoziton 5 milionë lekë në bankë por askush nuk pyet burimin e të ardhurave në këto ndërtime.
Me një mandat të trete Shqipëria i afrohet Kolumbisë por jo Europës.
I duhet që inceneratorët të mos punojnë por llogaritë e Klod Mërtirit dhe Ben Blushit në Maltë e Bullgari të mbushen me lekët e taksave të shqipëtarëve.
I duhet që dhe vettingu të mbaroj e të rilindë drejtësia si ja ka enda Sulltanit.

I duhet një mandat i tretë që të bëj taksat e shqipetareve rrush e kumbulla dhe të ndaj pronat e tyre si ti kishte të babës
Dhe jam mëse i sigurt që do e marr pasi e ka kutpuar herët si funksionon kjo punë. Populli jonë e ka një fjalë të urtë “Bëju nënën të thonë baba”.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Pas kullës në Dubai, ura e Bosforit në Stamboll “vishet” kuq e zi

Pas kullës më të lartë në Dubai, Burj Khalifa edhe ura e famshme e Stambollit është “veshur” kuq e zi. Me rastin e 28 Nëntorit,...

Basha nderon Adem Jasharin: I dëshmoi botës mbarë se për zogjtë e shqipes liria s’ka çmim

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka nderuar këtë 28 nëntor, komandatin legjendar Adem Jashari, me rastin e ditës së lindjes. Përmes një postimi në Facebook,...

Kapiteni i kombëtares kuqezi infektohet me Covid-19

Portieri dhe kapiteni i kombëtares sonë, Etrit Berisha ka rezultuar pozitiv për Covid-19, pas testit të kryer ditën e djeshme. Lajmin e bën të ditur...

Kulla më e lartë në botë vishet kuq e zi (Film)

Kulla më e lartë në Dubai, Burj Khalifa është veshur kuq e zi në festën e flamurit tonë kombëtar. Videoja kur Burj Khalifa vishet me...

Rritet numri i të shtruarve në spitalet Covid, ja si paraqitet gjendja e tyre

Edhe ditën e sotme në vendin tonë u shënua një tjetër shifër e lartë viktimash nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit sipas të...