Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Me dy gishtat lart në gjyq, prokuroria kërkon “arrest shtëpie” për Klevis Balliun

Nga Klodiana 0

Ish-deputeti demokrat Klevis Balliu dhe 3 të ndaluarit e tjerë të Unazës së Re janë paraqitur para palës gjykuese. Gjatë seancës gjyqësore ish-deputetin demokrat  nuk ka ngurruar të bëjë simbolin demokrat, atë të dy gishtave.

Prokuroria në pretencën e saj ka kërkuar “arrest shtëpie” për ish-deputetin Balliu dhe “arrest me burg” për 3 të ndaluarit e tjerë.

Klevis Balliu akuzohet për “Kundërshtim të forcave të policisë” dhe për “Prishje të qetësisë publike”. Ish deputeti i PD, Klevis Balliu akuzoi efektivet për dhunë fizike gjatë shoqërimit të tij.

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej