Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mbi 800 mijë të infektuar nga koronavirusi në botë, mbi 38 mijë të vdekur

Nga Klodiana 0

Shifrat e të infektuarve me koronavirus në botë vijon të rritet, deri tani numri i të prekurve i ka kaluar 800 mijë.

Sipas të dhënave të “Johns Hopkins University” të infektuarit janë 800.049 ndërsa ata që kanë humbur në jetën janë 38.714 persona.

Po ashtu numri i të shëruararve janë rritur duke shkuar në 166.768 persona. Për sa i përket të infektuarve vendin e parë e ka SHBA me 164.610, e ndjekur nga Italia 101.739 të infektuar dhe Spanja 87 956.

Sipas OBSH-së nëse rritja e të infektuarve me koronavirus ecën me këto ritme në mesin e kësaj javë do të ketë arrit 1 milion të infektuar në të gjithë botën.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej