Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Inaugurohet spitali në Milano, gati për të sëmurët me COVID-19: Në 10 ditë ajo që bëhet me vite

Nga Klodiana 0

Presidenti i Fondacionit Fiera, Enrico Pazzali, gjatë inaugurimit të spitalit të ri tha se ne e bëmë brenda 10 ditësh atë që bëhet në një mënyrë të zakonshme bëhet në disa vjet.

Janë mbi 1200 donatorë që kanë kontribuar për ta ndërtuar spitalin që ka kushtuar plot 21 milionë euro. Ai falendenderoi 500 punëtorët që punuan pa ndaluar asnjëherë të pakushtëzuar nga frika e koronavirusit.

Pazzali tha më tej se ka qenë një eksperiencë e jashtëzakonshme që nuk do ta harroj kurrë. Dhe menjhërë në spital u hapën 8 reparte me 53 shtretër për terapi intensive.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej