Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mbi 17 600 viktima nga Covid-19, Conte: Po të kthehesha në kohë do merrja të njëjtat vendime

Nga Klodiana 0

Kryeministri i Italisë Giuseppe Conte është shprehur për BBC se po konsiderojnë që të lehtësojnë masat shtrënguese në vend nga fundi i prillit.

Conte ka deklaruar: “Nëse shkencëtarët e konfirmonjnë, ne mund të fillojmë të lehtësojmë disa masa nga fundi i këtij muaji.”

Kreu i ekzekutivit në Itali ka mbrojtur mënyrën sesi qevria e drejtuar nga ai e ka menaxhuar deri më tani krizën. Ai është shprehur se nëse do të kthehej sërish në kohë do të kishte bërë të njejtën gjë

Giuseppe Conte shtoi: “Kufizimi i rëndë i lirive kushtetuese për ne ishte një vendim kritik që na u desh ta shqyrtonim me shumë kujdes. Nëse do të kisha sugjeruar shtetrrethim ose kufizime të të drejtave kushtetuese që në fillim, kur filluan të shfaqeshin rastet e para, njerëzit do të më kishin marrë për të çmendur. Nëse nuk shfrytëzojmë mundësinë për të futur jetë të re në projektin Evropian, rreziku i dështimit është i real. Pas shifrave qëndrojnë emra dhe mbiemra, histori jete dhe familje të ndara. Kombi italian po vuan.”

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej