Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

New York tejkalon Spanjën me numrin e të infektuarve me Covid-19

Nga Klodiana 0

Shteti i Nju Jorkut ka tejkaluar Spanjën sa i përket numrit të rasteve të konfirmuara. New York numëron sot 151,171 raste të konfirmuara, ndërsa Spanja numëron 148,220 raste me koronavirus.

Italia tashmë rënditet në vendin e tretë, me 139,422 raste të konfirmuara me Covid-19, por vazhdon të mbajë vendin e parë sa i përket numrit të viktimave. Si pasojë e koronavirusit, në Italinë fqinje deri më tani kanë humbur jetën 17,669 persona.

Ndërsa, numri i të infektuarve në të gjithë Amerikën ka shkuar në 435,160 , ndërsa personat që kanë humbur jetën janë 14,797. SHBA-të janë përgatitur këtë javë për atë që një zyrtar e quajti “javën me pikun e vdekjeve” si pasojë e koronavirusit dhe pa një rekord prej 1900 vdekjesh të reja të martën.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej