Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mbahet në shtator edicioni i tretë i bienales së akuarelit dhe i “self portrait”, marrin pjesë mbi 400 artistë (film)

Nga 27-shi 0

Në datën 20 shtator mbahet e edicioni i tretë i bienales së akuarelit dhe i “self portrait”, me pjesëmarrjen e 400 artistëve nga mbi 56 vende të botës.

Në ambientet e muzeut i bashkangjiten dy pavione të veçanta, një ekspo personale e një nga iperealistëve më në zë të momentit, Jose Luis Corella si dhe pavioni “Nostalgji” me mjeshtrat shqiptarë si S.kamberi, Lulani, G. Madhi, S.Shijaku, Z.Shoshi, S.Kaceli, J.Gjikopulli, N.Jonuzi, Gj.Lako, G. Leka etj.

Përgjatë bienales mjeshtrat e akuarelit do demostrojnë live për publikun, respektivisht në datën 21 paradite.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej